Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Zamotani w motet

Pro Sinfonika to młodzieżowy ruch miłośników muzyki w Poznaniu, który działa przy Filharmonii Poznańskiej. Koncerty, spotkania muzyczne, warsztaty, festiwale, festyny stanowią domenę działań Pro Sinfoniki. Oparta jest na czterech zasadach: dobrowolności uczestnictwa, kształtowania najwyższego poziomu artystycznego i organizacyjnego, samorządności i niezmienności pryncypiów artystycznych i organizacyjnych. Ruch Pro Sinfonika, pod względem organizacyjnym dzieli się na: Grupy Kolorowych Nutek (przy przedszkolach), Koła Młodych Melomanów (przy szkołach podstawowych), kluby (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne).
Poznański Chór Chłopięcy weźmie udział w koncercie w ramach jednego z projektu Pro Sinfoniki pt. „Zamotani w motet”. Hasło przewodnie koncertu brzmi:

Dlaczego rodzina Bachów zaplątała się w motety i co na to Indianie, czyli rozplątywanie zamotanych tajemnic motetów. Zabrzmią motety Jana Sebastiana Bacha, Johanna Christopha Bacha, Johanna Michaela Bacha, jak również dzieła Thomasa Tallisa i kompozytorów hiszpańskich.

 

Wykonawcy:

Poznański Chór Chłopięcy
Jacek SYKULSKI – dyrygent
27 kwietnia 2019, godz. 11:00, Aula UAM w Poznaniu
Udostępnij:

Narzędzia dostępności