Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

XIII Poznańskie Kolędowanie w czasach zarazy.

Jak zorganizować festiwal bożonarodzeniowy w czasie pandemii? Czy można zgromadzić publiczność wokół kolęd i utworów świątecznych, nie spotykając się z nią osobiście? Wydawałoby się, że nie. Jednak Poznański Chór Chłopięcy nie dał za wygraną i mimo ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 Poznańskie Kolędowanie odbyło się w tym roku pod nowym tytułem i w nowej formie.

Pomysłodawcą Poznańskiego Kolędowania w czasach zarazy jest Jacek Sykulski. Jako dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego jak co roku zaprosił do udziału w Kolędowaniu solistów i zespoły wokalne z Poznania. Część z nich uczestniczyła w nim także w poprzednich edycjach. Dzięki temu poznańskie środowisko chóralne połączyło siły i stworzyło nową jakość.

Do tej pory formuła Poznańskiego Kolędowania oparta była na programie koncertów w świątyniach. Koncerty odbywały się w całym mieście, angażując kilkudziesięciu artystów w ramach każdej edycji. W tym roku (z oczywistych względów) Poznańskie Kolędowanie nie mogło odbyć się w tej formie. Szukając nowych możliwości spotkania się w okresie Bożego Narodzenia z naszą publicznością nawiązaliśmy współpracę z TVP Poznań, która stworzyła program nie tylko kolędowy, ale przede wszystkim społeczny – artyści wystąpili dla osób, które zostały wykluczone przez pandemię. Chcieliśmy przynieść im nadzieję i ciepło, jakie płynie ze wspólnego śpiewu .Zaproszone zespoły, wykonały swoje mini-koncerty przed szpitalami i Domami Pomocy Społecznej na terenie Poznania. Koncerty zostały zarejestrowane przez TVP Poznań, a później powstał z nich program emitowany w Wigilię oraz w czasie Świąt. Dzięki temu Poznańskie Kolędowanie w czasach zarazy stało się projektem ogólnopolskim, a jednocześnie nadal bardzo bliskim poznaniankom .Tytuł projektu nawiązuje do działań, które tuż po zamknięciu dla publiczności instytucji kultury zapoczątkował Jacek Sykulski. Był to m.in. projekt „Chór w czasach zarazy”, który cieszył się ogromnym uznaniem.
Więcej na naszym Facebooku:
Strona Poznańskiego Chóru Chłopięcego na Facebooku
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Udostępnij:

Narzędzia dostępności