Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Wielkopolanie śpiewają Niepodległej

28 grudnia 2018 roku o godz. 17:30 na Starym Rynku w Poznaniu, dla upamiętnienia wielkiego powstańczego zwycięstwa, a także zintegrowania mieszkańców Poznania i Wielkopolski we wspólnym działaniu, odbędzie się plenerowe widowisko-koncert, w który wystąpią znakomici artyści. Program koncertu „Wielkopolanie śpiewają Niepodległej. W chwilach próby zwycięstwo” nawiąże do śpiewanek powstańczych, choć wykroczy poza sam akt wspólnego śpiewania. Na scenie usytuowanej na poznańskim rynku pojawią się m.in.: Kasia Cerekwicka, Kasia Moś, Ray Wilson, Mateusz Ziółko, Rafał Brzozowski, Luxtorpeda i Grzegorz Kupczyk.
Koncert-widowisko „Wielkopolanie śpiewają Niepodległej. W chwilach próby zwycięstwo” będzie swoistą interakcją między sceną a widownią. Wyzwoli poczucie wspólnoty w świętowaniu i połączy walor edukacyjny, tożsamościowy, wspólnotowy i artystyczny. Artyści wraz z publicznością, przy akompaniamencie Poznańskiego Chóru Chłopięcego Jacka Sykulskiego, wykonają pieśni powstańcze. Usłyszymy m.in.: „Rotę”, „Marsyliankę Wielkopolską”, „Gdy szedłem raz od Warty”, „Marsz poznańskich dzieci”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O, mój rozmarynie” i wiele innych pieśni patriotycznych.

W trakcie widowiska na telebimach odtwarzane będą przekazy historycznych wydarzeń, cytaty ze wspomnień powstańców, kopie rozkazów oraz wiele materiałów archiwalnych, które przyczynią się do aktywnego odkrywania i utrwalania historii kluczowej dla naszej tożsamości. W scenerii architektonicznej Starego Rynku, wśród krużganków Ratusza i arkad domków budniczych, pojawi się blisko 1000 harcerzy. W wydarzeniu udział wezmą również ułani i grupy rekonstrukcyjne.

Widowisko z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego przygotuje Wielkopolskie Muzeum Niepodległości we współpracy z TVP3 Poznań. Poprowadzi je dziennikarz TVP Tomasz Wolny, a wyreżyseruje Bolesław Pawica. Całość zarejestrują kamery telewizyjne, a retransmisję będzie można obejrzeć na antenie Telewizyjnej Dwójki, a także na antenie TVP3 Poznań. Partnerem widowiska jest Enea.

Wstęp na widowisko jest bezpłatny. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich poznaniaków i Wielkopolan!

Udostępnij:

Narzędzia dostępności