Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Widowisko muzyczne „Chwała i zwycięstwo! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”

W Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego w dniu 103. rocznicy wybuchu zrywu kulminacyjnym punktem obchodów będzie wielkie widowisko muzyczne „Chwała i zwycięstwo! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, które organizuje TVP3 Poznań.
Widowisko „Chwała i zwycięstwo! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919″ rozpocznie się o godz. 21:00 w kolejowej hali. Wydarzenie, na które zapraszają Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury i Telewizja Polska, będzie transmitowane w TVP1 (powtórka 28 grudnia o godz. 19:00 na antenie TVP3 Poznań). Na scenie zobaczymy między innymi: Stanisława Soykę, Halinę Mlynkovą, zespół Luxtorpeda, Martę Burdynowicz, Annę Lasotę, zespół Dagadana, Michała Kowalonka i Janusza Radka. Ponadto w widowisku udział wezmą Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego oraz Orkiestra Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu.

Widowisko koncertowe „Chwała i zwycięstwo! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919″ składa się z kilku warstw opowieści i łączy historię ze współczesnością. Piosenki z epoki, przeplatane przebojami współczesnymi, dopełni narracja historyczna świadków, prowadzona równolegle zarówno w scenograficznych wizualizacjach, jak i w warstwie filmowej. Opowieść ta będzie dotyczyć przede wszystkim ogólnopolskich skutków zwycięstwa Wielkopolan sprzed ponad 100 lat i jego wpływie na późniejsze losy naszego kraju.

„Chwała i zwycięstwo! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919″ łączy interesujące aranżacje muzyczne z najnowocześniejszymi technologiami multimedialnymi i działaniami live-act.

Honorowy patronat nad widowiskiem objęli: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński. Partnerami widowiska są Muzeum Narodowe w Poznaniu, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu i Fundacja Zakłady Kórnickie. W komitecie honorowym zasiedli: Zbigniew Hoffmann, Sekretarz Stanu w KPRM, Poseł na Sejm RP, Jadwiga Emilewicz, Posłanka na Sejm RP, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński i Tadeusz Musiał, Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022. Widowisko odbywa się w ramach projektu „Chwała i zwycięstwo! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”. Sponsorami widowiska są PKN Orlen, Enea i PKO BP, a wyprodukuje je TVP3 Poznań i Art Zone Events.

Udostępnij:

Narzędzia dostępności