Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

SYLWETKI MISTRZÓW

IZABELA POLIT – wokal rozrywkowy
wokalistka i pedagożka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu na kierunkach wokalistyka jazzowa oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej z prowadzeniem zespołów muzyki rozrywkowej. Stypendystka programu Erazmus na Universitat der Kunste w Berlinie. Pracuje jako nauczycielka emisji głosu, śpiewu jazzowego i interpretacji piosenki na Wydziale Wokalistyki Jazzowej oraz w Policealnym Studium Piosenkarskim w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Prowadziła liczne warsztaty wokalne, m. in. podczas Hanza Jazz Festival w 2017 roku, w ramach projektu “Jazzowe Lubniewice z Przemysławem Raminiakiem” w ramach Festiwalu Michaliny Wisłockiej w 2017 roku, czy Akademii Letnich Spotkań Artystycznych w Turku w 2018 roku. Zajmuje się też rozpowszechnianiem wiedzy o emisji głosu w mediach społecznościowych, prowadząc specjalistyczne profile na Facebooku i Instagramie. W roli wokalistki i pedagożki brała udział w projektach “5 zmysłów: Imaginarium” w roku 2017 i “OFF Opera” w 2018.
Jest wokalistką zespołów Smutne Piosenki i Nowa Fala Polskiego Dansingu. Oprócz tego występowała jako solistka w wideoperformansie “Hybryda” jednej z najbardziej uznanych polskich artystek wizualnych, Izabelli Gustowskiej, a także w spektaklach dla dzieci i młodzieży wystawianych przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – “Muzykobraniu” we współpracy z Jackiem Hałasem i zespołem The Pineal oraz “Mazel tov!” we współpracy z zespołem Smutne Piosenki, aktorami Teatru Polskiego w Poznaniu oraz uznanymi poznańskimi tancerzami, takimi jak Paulina Wycichowska.
Jest finalistką konkursu Złota Tarka w ramach Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie w latach 2014 i 2016, Zamojskich Spotkań Wokalistów Jazzowych w 2015 r. oraz laureatką Blue Note Poznań Competition 2015. Uczestniczyła w wielu kursach wokalnych, prowadzonych przez czołowych polskich wokalistów jazzowych – Danutę Błażejczyk, Janusza Szroma, Grażynę Łobaszewską i Dorotę Miśkiewicz. Interesuje się śpiewem tradycyjnym, co zaowocowało współpracą z Malwiną Paszek i i udziałem w jej projekcie “Pieśni o świętych”, który wziął udział w widowisku TVP3 Warszawa “Kto by go nie miłował… misterium kamedulskie” w 2019 roku. Jako wiceprezeska Fundacji Wokół Piosenki organizuje różnego rodzaju działania charytatywne i animacyjne.

Udostępnij:

Narzędzia dostępności