Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

NIEZWYKŁY PROJEKT – ,, CHÓR W CZASACH ZARAZY ”

Jedyny w swoim rodzaju projekt artystyczny – „Chór w czasach zarazy”.
Tęsknota za wspólnym muzykowaniem spowodowała postanowienie poszukania takiej platformy spotkania na żywo, dzięki której moglibyśmy, choć w części, zaspokoić artystyczny głód personalnej interakcji.
Okazało się, że wielu poznańskich artystów, którzy na co dzień uczestniczą w szeroko pojętym życiu chóralnym, zarówno jako śpiewacy, dyrygenci, czy soliści różnych stylistycznych proweniencji, odpowiedziało pozytywnie na apel Jacka Sykulskiego i zgodziło się spotkać w jednej z najpiękniejszych poznańskich świątyń – farze, by wspólnie zaśpiewać jego „The peace meditation” (Medytację o pokoju). To niezwykłe spotkanie miało miejsce 16 maja o godzinie 17.00.
Utwór powstał w 2001 roku, tuż po ataku terrorystycznym w Nowym Jorku. Rok później Chór Akademicki UAM pod kierownictwem Jacka Sykulskiego wykonał tę kompozycję w „strefie 0”.
To poczucie niesienia nadziei, podczas pamiętnego występu w Nowym Jorku, miało swoje odbicie w poznańskiej farze – wiązało się z przeświadczeniem, że spotykamy się w jakimś sensie również na gruzach, na których przychodzi nam teraz odbudowywać nasze muzyczne życie.
Efekt tego spotkania przerósł najśmielsze oczekiwania każdego z uczestników. Chórzyści śpiewający w maskach, z zachowaniem odpowiednich odległości, bez żadnej wcześniejszej próby, wykreowali medytację, która płynęła prosto z ich przebogatych wnętrz – śpiewali nie tylko zapisane na kartach partytury dźwięki, ale również dokopali się do tych muzycznych treści, których w nutach zanotować się nie da.
Spotkanie to, jak wierzymy ma nieść nadzieję, a także inspirować – dla nas stało się to czymś tak oczywistym, że zamierzamy kontynuować ten projekt, aż do czasu, w którym wszystko wróci do normalności.
https://www.facebook.com/PoznanskiChorChlopiecy/videos/720698542012227/

Udostępnij:

Narzędzia dostępności