Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Nietypowe zakończenie 75 sezonu Poznańskiego Chóru Chłopięcego.

Zanosiło się na artystycznie spektakularny rok: dwa koncerty jubileuszowe, koncert w Betlejem, Festiwal Muzyki Barokowej w Boliwii, Festiwal Chórów Chłopięcych w Nowej Fundlandii, miesięczna trasa koncertowa po Chinach…
Koronawirus zweryfikował wszystkie nasze plany, a także uświadomił jak krucha w jego obliczu jest chóralistyka chłopięca. Chór chłopięco-męski jest wspaniałym i niepowtarzalnym instrumentem, organizmem, który do funkcjonowania w całej swojej okazałości potrzebuje codziennej pielęgnacji.
Nie wiemy jak będzie wyglądało nasze chóralne życie we wrześniu. Tutaj obawy mieszają się z wielką tęsknotą powrotu do normalności.
Wyrazem tej tęsknoty jest nagranie, którego dokonaliśmy z kameralną grupą naszych śpiewaków 20 czerwca 2020 (w dniu, w którym miał się odbyć nasz główny koncert jubileuszowy).
Doświadczenie śpiewania do pustej Auli UAM nawet takiego przeboju jak „Hallelujah” Leonarda Cohena było dla nas bardzo trudne – robiliśmy przecież to co lubimy, a jednak… brak siedzących w sali koncertowej odbiorców zabrał nam część sensu muzykowania – z serca do serca!

Udostępnij:

Narzędzia dostępności