Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Niemiecko-polski koncert chóralny

Na zaproszenie Poznańskiego Chóru Chłopięcego do naszego miasta przybędzie Chór Chłopięcy Hymnus ze Stuttgartu, który wystąpi wraz z naszym zespołem 8 czerwca 2022. Podczas koncertu zabrzmią dzieła chóralne kompozytorów muzyki dawnej, klasycznej i współczesnej (m.in. Bacha, Mendelssohna-Bartholdy’ego, Brucknera, Brittena, Sykulskiego, Miskinisa). Koncert stanowi element trasy koncertowej chóru ze Stuttgartu, która obejmuje środkowe Niemcy, Berlin, Poznań, Warszawę i Drezno.

Ciekawostką koncertową będzie polska prapremiera wykonania utworu „Magnificat”, napisanego przez Johannesa Kretza na chór i elektronikę.

Stuttgarcki „Hymnus” to najstarszy chór chłopięcy w południowo-zachodnich Niemczech. Istotą chóru i jego najważniejszą funkcją jest szerzenie muzyki sakralnej w kościołach i salach koncertowych oraz zapewnienie muzykalnej oprawy dla licznych nabożeństw i koncertów. Hymnus ¬został założony w 1900 roku z inicjatywy przedsiębiorcy Paula von Lechlera. Chór jest finansowo wspierany przez Kościół Ewangelicki w Stuttgarcie, miasto Stuttgart i kraj związkowy Badenię-Wirtembergi¬ę. Jako kościelna instytucja kulturalna w szczególny sposób kształtuje życie muzyczne Stuttgartu i należy do artystycznie wysoko cenionych zespołów tego rodzaju. Chór można usłyszeć na około 50 koncertach i nabożeństwach kościelnych rocznie. Jego repertuar oparty jest na sakralnej muzyce wokalnej i obejmuje utwory a cappella od wczesnego baroku do współczesności oraz oratoria, pasje i kantaty. Regularna współpraca łączy chór z Orkiestrą Kameralną w Stuttgarcie i Orkiestrą Muzyki Dawnej Kompanii Händla. Innymi stałymi partnerami instrumentalnymi są Stuttgarter Philharmoniker, Ensemble Musica Fiata i London Philharmonic Orchestra.

Koncert obu zespołów odbędzie się 8.06.2022 o godz. 18:45 w Kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła.
WSTĘP WOLNY

Udostępnij:

Narzędzia dostępności