Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Koncerty jubileuszowe w Luboniu i Koziegłowach

Z okazji 20-lecia Poznańskiego Chóru Chłopięcego, jako Miejskiej Instytucji Kultury oraz 20-lecia współpracy Jacka Sykulskiego z zespołem, Poznański Chór Chłopięcy da dwa koncerty w powiecie poznańskim.  Podczas swoich występów zespół zaprezentuje repertuar podzielony na trzy segmenty:

„Perły polskiej muzyki sakralnej”
• „Muzyka w getcie”
• „Poznański Chór Chłopięcy na bis”
Swoją prezentację Poznański Chór Chłopięcy rozpocznie od kilku dzieł najwybitniejszych naszych rodzimych twórców – od renesansu po współczesność.
Drugim elementem repertuaru jest artystyczny hołd, w związku z 80. Rocznicą wybuchu Powstania w Warszawskim Getcie. Trzeci i ostatni segment prezentacji jubileuszowej Poznańskiego Chóru Chłopięcego stanowić będą utwory gatunkowo nieco lżejsze, które podczas każdego koncertu pojawiają się w jego ostatniej fazie lub są prezentowane na bis. Są to różne opracowania przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej, których głównym celem jest pozostawienie publiczności w jak najlepszym nastroju.

W pierwszej kolejności chórzyści pod dyrekcją Jacka Sykulskiego zawitają w Luboniu, gdzie 8 października 2023 r. o godz. 13:30 wystąpią w Kościele św. Barbary, natomiast 27 października 2023 r. przybędą do Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Tam koncert odbędzie się o godz. 19:00.

 

Realizacja koncertów możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Poznańskiego oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Artis Choralis.

 

8 października 2023, godz. 13:30, Kościół św. Barbary, plac Bojanowskiego 8, Luboń – wstęp wolny

27 października 2023, godz. 19:00, CKiR w Koziegłowach, ul. Piłsudskiego 3a, Koziegłowy – bezpłatne wejściówki do odbioru w w biurach GOK Sokół w Czerwonaku oraz CKiR w Koziegłowach

 

 

 

 

Udostępnij:

Narzędzia dostępności