Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Koncert w ramach obchodów 65. Rocznicy Poznańskiego Czerwca’ 56.

28 czerwca, o godz. 17:00, w kościele Dominikanów, podczas liturgii mszy św. miało miejsce prawykonanie dwóch utworów autorstwa Jacka Sykulskiego. Były to kompozycje: „Introitus” na chór mieszany, organy i dzwony rurowe oraz „Lacrimosa” na głosy solowe, recytatora i chór mieszany, w którym to utworze oprócz tekstu zaczerpniętego z łacińskiej mszy za zmarłych, wpleciony został wiersz Ryszarda Krynickiego – „O dni i lata”. Do projektu nazwanego „Poznańskie Requiem” Jacek Sykulski wraz z Poznańskim Chórem Chłopięcym zaprosili znakomitych artystów.
Są to przede wszystkim współkreujący dzieło soliści:
Marzena Michałowska,
Piotr Kociniewski,
Przemysław Czekała,
Marcin Owczarek
oraz sopran chłopięcy – Ksawery Miecznik.
Instrumentalnie głosom wokalnym towarzyszyli: Gosia Koperska i Jakub Pankowiak
Wśród artystów wystąpił także aktor Teatru Nowego w Poznaniu, Aleksander Machalica, który był recytatorem wiersza Ryszarda Krynickiego pt. „O dni i lata”, wplecionego do utworu „Lacrimosa”.
Obok Poznańskiego Chóru Chłopięcego w projekcie wzięli udział śpiewacy wiodących poznańskich chórów, zespołów wokalnych, a także dyrygenci („Chór w czasach zarazy”).
Podczas tej mszy „Chór w czasach zarazy” zaśpiewał jeszcze inne utwory – kompozycje między innymi Feliksa Nowowiejskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego

Udostępnij:

Narzędzia dostępności