Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Koncert jubileuszowy w Kłecku

Z okazji 20-lecia Poznańskiego Chóru Chłopięcego, jako Miejskiej Instytucji Kultury oraz 20-lecia współpracy Jacka Sykulskiego z zespołem, odbędzie się seria koncertów po Wielkopolsce. W pierwszej kolejności chór zawita w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku. Zespół zaprezentuje repertuar podzielony na trzy segmenty:

„Perły polskiej muzyki sakralnej”
• „Muzyka w getcie”
• „Poznański Chór Chłopięcy na bis”
Swoją prezentację Poznański Chór Chłopięcy rozpocznie od kilku dzieł najwybitniejszych naszych rodzimych twórców – od renesansu po współczesność.
Drugim elementem repertuaru jest artystyczny hołd, w związku z 80. Rocznicą wybuchu Powstania w Warszawskim Getcie. Trzeci i ostatni segment prezentacji jubileuszowej Poznańskiego Chóru Chłopięcego stanowić będą utwory gatunkowo nieco lżejsze, które podczas każdego koncertu pojawiają się w jego ostatniej fazie lub są prezentowane na bis. Są to różne opracowania przebojów muzyki klasycznej i rozrywkowej, których głównym celem jest pozostawienie publiczności w jak najlepszym nastroju.

Koncert jest finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu „Jubileuszowa trasa koncertowa Poznańskiego Chóru Chłopięcego po Wielkopolsce”.

1 października 2023, godz. 16:00, Sala MGOK w Kłecku

Udostępnij:

Narzędzia dostępności