Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

IV Międzynarodowy Konkurs Wokalny Muzyki Dawnej „Canticum Gaudium”

Międzynarodowy Konkurs Wokalny Muzyki Dawnej „Canticum Gaudium” to inicjatywa kulturalna Poznańskiego Chóru Chłopięcego, skierowana do wokalistów z całego świata, specjalizujących się w wykonawstwie dzieł kompozytorów z epoki renesansu i baroku. Od 13 do 15 października Poznań będzie rozbrzmiewał dźwiękami kompozycji, m.in. takich twórców jak John Dowland, Claudio Monteverdi, Jan Sebastian Bach, czy Jerzy Fryderyk Haendel. Popisy wokalne uczestników konkursu będą oceniane przez międzynarodowe jury, złożone z wybitnych znawców muzyki dawnej. Na ławie członków jury zasiądą: Martin Gester (Francja), Paul Esswood (Wielka Brytania), Andrzej Kosendiak (Polska), Virgil Hartinger (Austria) oraz Jacek Sykulski (Polska). Wszystkie przesłuchania konkursowe odbędą się w klimatycznych wnętrzach Auli im. S. Stuligrosza w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Szczególnie gorąco pragnniemy Państwa zaprosić do udziału w Koncercie Galowym (15 października 2017 r. o godz. 19:00, Aula Nova), wieńczącym wydarzenie, podczas którego będzie można usłyszeć prezentacje najlepszych uczestników konkursu, jak również motety autorstwa kompozytorów, pochodzących z rodziny Bachów: Johanna Bacha, Johanna Christopha Bacha, Johanna Michaela Bacha i samego Johanna Sebastiana Bacha, w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego oraz Chóru Dziewczęcego Poznańskiej Szkoły Chóralnej.

Mamy ogromną nadzieję, że w czasie trwania konkursu, pozwolą się Państwo porwać urokowi muzyki XVII i XVIII wieku, jednocześnie dopingując młodych wykonawców z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Łotwy, Singapuru, Wenezueli i Polski, w ich zmaganiach scenicznych.

Szczegółowy program przesłuchań i koncertów oraz informacje o uczestnikach i jurorach znajdują się na stronie: www.poznanfestival.pl

13-15 października 2017, Akademia Muzyczna w Poznaniu

Udostępnij:

Narzędzia dostępności