Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Głosy z przeszłości – koncert niepodległościowy w Warszawie

Poznański Chór Chłopięcy został zaproszony przez Stowarzyszenie Septem Octaves do udziału w koncercie z okazji 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ideą koncertu „Głosy z przeszłości” jest oddanie ducha polskości w twórczości wybitnych kompozytorów polskich, a także zaprezentowanie najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych w bardzo ciekawych opracowaniach na chór a cappella. Muzyka chóralna operująca wspaniałym instrumentem jakim jest głos ludzki, potrafi oddać wszystkie nastroje, kolory i emocje związane z człowiekiem i jego stanami duszy. Potrafi w najwspanialszy sposób wyśpiewać hymn pochwalny do Boga, zagrzać do boju w pieśniach patriotycznych, czy zapłakać nad losem w trudnych momentach dziejowych.
Koncert będzie się składać z dwóch odsłon:
W pierwszej zaprezentowane zostaną utwory wybitnych polskich kompozytorów, którzy tworzyli w różnych momentach dziejowych na rzecz ojczyzny i umacniania jej niepodległości.
W drugiej odsłonie koncertu będzie można usłyszeć, jak również czynnie współuczestniczyć w wykonaniu najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych, których melodyka i treści stanowią o tym, co dla każdego Polaka jest najistotniejsze: Bóg, Honor, Ojczyzna – trzy słowa, które nadają znaczenia całej naszej historii.
Idea koncertu „Głosy z przeszłości” będzie realizowana poprzez prezentację twórczości wybitnych kompozytorów polskich, a także zaprezentowanie najbardziej znanych polskich pieśni patriotycznych w bardzo ciekawych opracowaniach na chór a cappella w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod batutą Jacka Sykulskiego, okraszonych recytacją poezji polskiej w wykonaniu Adam Kruszewskiego.
Dopełnieniem podniosłej atmosfery wydarzenia będzie część oficjalna, na której zostaną wręczone nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla zasłużonych rodzimych artystów, w tym dla dyrektora Poznańskiego Chóru Chłopięcego – Jacka Sykulskiego. Wydarzenie poprowadzi Tadeusz Deszkiewicz odznaczony Złotym Laurem Akademii Mistrzów Mowy Polskiej z roku 2021.
Koncert odbędzie się 11 listopada 2022 r. o godz. 20:00 w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie, przy ul. Świętojańskiej 8.
Wstęp wolny
Udostępnij:

Narzędzia dostępności