Ogłaszamy nabór głosów chłopięcych

Informacje: 509 448 212, info@pchch.pl

Aktualność

Koncert Bożonarodzeniowy Polpharmy 2021 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie

Jak co roku Polpharma przygotowała muzyczny prezent pod choinkę. To wyjątkowy świąteczny koncert z udziałem najwybitniejszych polskich artystów, który wprowadzi nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjne kolędy, pastorałki oraz utwory instrumentalne w oryginalnych autorskich aranżacjach, wypełnią po raz dwudziesty pierwszy wnętrza Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie.

W tym roku kolędy i pastorałki usłyszymy w wykonaniu: Aleksandry Kurzak solistki operowej związanej m.in. z Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Royal Opera House, Covent Garden w Londynie i Wiedeńską Operą Narodową. W koncercie wystąpią również: Piotr Cugowski, Natalia Kukulska, Kamil Bednarek, Cleo, Rafał Brzozowski.

Kolęda zawsze daje radość, przenosi w zupełnie inny wymiar, bez względu na miejsce czy pogodę za oknem. Pozwala na nowo poczuć się dzieckiem i przenieść myślami do świata marzeń. Tak jest od setek lat. O czym przekonają słuchaczy utwory sprzed wieków i jak również współczesne. Podczas koncertu usłyszymy jedną z najstarszych polskich kolęd „Anioł pasterzom mówił”, do której słowa znane są już od ponad 400 lat. Zaśpiewa ją Alicja Szemplińska, zwyciężczyni programu The Voice of Poland i Szansa na sukces. Przepiękną kompozycję amerykańskiego zespołu Pentatonix „Mario czy już wiesz” zaśpiewa ją Janek Traczyk, laureat Nagrody Publiczności w konkursie Debiuty 2021 w Opolu. Słowa do utworu „Mary Did You Know?” powstały w 1984 roku, a muzyka dopiero siedem lat później ,w 1991.

Artystom towarzyszyć będą: Elbląska Orkiestra Kameralna oraz Poznański Chór Chłopięcy. A nad całością czuwać będzie Janusz Stokłosa

Koncert, który poprowadzą Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, można będzie obejrzeć:
24 grudnia TVP1 godz. 15:05 – I część
24 grudnia TVP1 godz. 16:00 – II część

26 grudnia TVP2 godz. 22:20 – I część
26 grudnia TVP2 godz. 23:10 – II część

Udostępnij:

Narzędzia dostępności