‹ powrót

Speaking concert - Farinelli - ostatni kastrat?

2016-11-15

 26 listopada o godzinie 18.00 zapraszamy do Auli UAM, na Speaking Concert, Farinelli – ostatni kastrat?Jest to kolejna odsłona autorskiego cyklu koncertów edukacyjnych Fundacji Fabryka Sztuki. Poprzez fuzję muzyki, multimediów i tradycji zostanie zaprezentowana historia Farinellego, człowieka obdarzonego „anielskim głosem”, który dysponując imponującą 3 -oktawową skalą głosu był mistrzem występującym w najsłynniejszych europejskich operach. 

               Błyskotliwe komentarze charyzmatycznego dyrygenta Marcina Sompolińskiego oraz autorskie filmy czy prezentacje sprawią, że każdy będzie chcieć więcej. Cudowne głosy Marzeny Michałowskiej oraz Anny Radziejewskiej wspomagane przez Poznański Chór Chłopięcy oraz Royal Baroque Ensemble zachwycą Państwa swoim wdziękiem i czarem.
              Poczas koncertu dowiemy się, że Carlo Broschi – Farinelli z pewnością nie był ostatnim kastratem, ale za sprawą filmu zyskał największą sławę. Jego życiorys stanie się kanwą fascynującej opowieści o fenomenie dziecięcego głosu w męskim ciele. Opowieść o Farinellim to także podróż w świat barokowej opery, pełnej rozmachu, przepychu i intryg. W trakcie wieczoru odpowiemy na pytania:
- Od czego kastraci byli odcięci?
- Co łączy Farinellego z Ronaldo?
- Co Farinelli otrzymał od trzech króli?
 
Bilety: https://tixer.pl/farinelli-ostatni-kastrat-poznan-2016-11-26-1800,203,10084.html