Oferta koncertowa

Szanowni Państwo,

Poznański Chór Chłopięcy został powołany przez Prezydenta Miasta Poznania we wrześniu 2003. Od tego czasu działa w nowej formie instytucjonalnej i pod nowym kierownictwem.

Nasz Chór wciąż budzi niesłabnące zainteresowanie ze strony mediów i silne emocje wśród opinii publicznej. Coraz częściej jednak, jest to zainteresowanie związane nie tyle ze słynnymi wydarzeniami sprzed września 2003, ale z nową jakością muzyczną i artystyczną.

Nadrzędnym celem nowej dyrekcji PChCh jest dobro dzieci, a także budzenie i rozwijanie ich talentów poprzez twórczość. Jest to możliwe dzięki stosowaniu autorskich metod pracy, wprowadzaniu oryginalnego, atrakcyjnego repertuaru, a także poszarzaniu działalności PChCh o przedsięwzięcia z pogranicza sztuk i stylów. Rezultatem ich, jest poszerzenie kręgu odbiorców. Muzyka wykonywana przez PChCh, oprócz tego, że wypełnia nisze artystyczne, adresowana jest do zróżnicowanych odbiorców: osób aktywnych zawodowo, studentów, młodzieży szkolnej i dzieci w wieku przedszkolnym.

Ukoronowaniem pracy PChCh nad stworzeniem nowej marki muzycznej był wyjątkowy koncert w Katedrze Notre Dame w Paryżu (3 maja 2004), otwierający Sezon Polski we Francji. Organizatorem wydarzenia było Ministerstwo Kultury i Instytut Adama Mickiewicza – Centrum Współpracy Międzynarodowej.

PChCh jest dynamicznie rozwijającym się Chórem, poszukującym nowego brzmienia i tego, co jeszcze nieznane w muzyce. Mam nadzieję, że 2005 rok dostarczy możliwości zaprezentowania Państwu twórczej wszechstronności naszego Chóru i wspólnego odkrywania prawdziwej radości z muzykowania.

Materiał dostępny na naszej witrynie internetowej zawiera zarys historii, celów i planów PChCh, a także zaproszenie do współpracy. Gorąco zachęcam do rozważenia naszego zaproszenia.

Z poważaniem,
Jacek Sykulski
Dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego